8. A – Projekt Ohne Grenzen – Interview

V listopadu 2018 jsme se s žáky 8. A zapojili do projektu Ohne Grenzen, který organizuje společnost pro podporu německého jazyka Goethe Institut. Musím říci, že se žáci do projektu pustili s velkou odvahou. I přesto, že jsou začátečníci, zvolili si formát Interview (rozhovor), který vzhledem k jejich úrovni nebyl vůbec jednoduchý. Cílem celého projektu bylo, položit různé otázky žákům a studentům z účastnických zemí a následně na ně odpovědět formou videa. V naší skupině byli žáci z Egypta, Polska a Německa. Jejich videa si postupně pouštíme v hodinách německého jazyka, diskutujeme o nich a získáváme nové poznatky nejen jazykové ale i interkulturní. Kromě natáčení videa, měli žáci možnost vytvářet komentáře k videím na stránkách Goethe Institutu. Žáci tak měli možnost otestovat si použití cizího jazyka“v praxi“. A jak to dopadlo, můžete zhodnotit sami: