9. ročník „Běhu zámeckým parkem“

Ve čtvrtek dne 21. září se již po deváté sešly děti zastupující všechny třídy 1. stupně kosmonoské základní školy v horní části zámeckého parku, aby se zúčastnily tradičního školního běhu zámeckým parkem. A na to, že zájem dětí o toto soutěžení je veliký, ukázal i nový účastnický rekord. Na jednotlivé tratě určené pro šest kategorií, vyběhlo celkem 122 dětí. Ne méně početná byla i divácká kulisa, kterou jako již tradičně tvořili rodiče, prarodiče, spolužáci a samozřejmě ani tentokrát nechyběly třídní paní učitelky a vychovatelky. Nejpočetněji byly opět zastoupeny kategorie chlapců a dívek 2. a 3. tříd.  Po startovním výstřelu v každém běhu všichni závodili do posledních sil a cílové doběhy byly velmi dramatické. A aby ne. Závodilo se nejen o prestiž a místo v reprezentačním družstvu ZŠ pro okresní závody, ale i o pěkné ceny a diplomy pro nejlepší. Proto si pomyslnou jedničku za výkon zaslouží všichni, včetně organizátorů a rozhodčích, učitelů naší základní školy.
Z výsledků:
1. třída - chlapci:
1. místo - Kryštof Beran, 2. místo - Ondra Ulman, 3. místo - Jakub Tomášek
1. třída - dívky:
1. místo - Anna Maršounová, 2. místo - Kristýna Prášková, 3. místo - Karolína Fronková
2. - 3. třída - chlapci:
1. místo - Michal Čechura, 2. místo - Ondřej Malát, 3. místo - Mikuláš Pospíšil
2. - 3. třída - dívky:
1. místo - Sofie Jandová, 2. místo - Anna Folprechtová, 3. místo - Anita Kožíšková
4. - 5. třída - chlapci:
1. místo - Martin Kurc, 2. místo - Antonín Šimek, 3. místo - Štěpán Beran