Lyžařský výcvik

Na naší škole je již tradicí vypravit se na lyžařský výcvik do rakouských Alp. Nebylo tomu jinak ani letos koncem ledna, kdy naše škola reprezentována žáky sedmých, osmých a devátých ročníků zavítala do městečka Maishofen, odkud každý den vyrážela brousit svahy do střediska Saalbach – Hinterglemm. Počasí a sněhové podmínky nám přály, tudíž si všichni přišli na své. Ti pokročilí pilovali svůj styl a někteří dokonce pokořili místní „challenge“, když zdolali za jeden den 70 km dlouhý okruh. A ti, kteří stáli v Saalbachu na lyžích poprvé, se vraceli po pěti dnech domů s radostí a hrdostí, že to dokázali a že se z nich stali opravdoví lyžaři. Zábava se ovšem nekonala jenom na svazích. Navštívili jsme také termální lázně v nedalekém Kaprunu, kde se děti vyřádily v místních bazénech a na atrakcích. O tom, že se lyžařský výcvik vydařil, svědčila i celková dobrá nálada a taky výroky našich žáků: „ Příště jedu znovu!“.