Pohádka

Dne 5.9.2017 jsme měli ve škole divadlo, které bylo  určeno pro žáky od 1-4 .třídy. Pohádka se jmenovala „O CHYTRÉ PRINCEZNĚ“. Děj  začíná u chudého tovaryše, který se zamiloval do princezny a aby se chudý tovaryš dostal k princezně, upsal se čertu. Ten ho přestrojil za knížete, dal mu pytel zlaťáků, které nikdy nevyčerpá. Řekl mu, že bude žít 20 let. Kníže se tedy dostal do zámku k princezně a po měsíci, co u nich bydlel, požádal princeznu o ruku. Ti dva žili spolu šťastně, než uplynulo těch 20 let. Po té přišel čert, ze si odnese ho do pekla. Po smlouvání knížetem mu dal ještě 3 dny. Čert dal knížeti ještě jednu možnost. Po tři dny měl čert plnit úkoly (celkem tři). Pokud čert splní všechny  úkoly odnese si knížete do pekla, pokud čert úkol nesplní, bude kníže žít dál šťastný zivot. P rvni &ua cute;kol čert vyhrál, druhý úkol také. Když přišel třetí úkol, královna poznala, že se s knížetem něco děje. Kníže své manželce všechno řekl a ta mu oznámila, že až přijde čert pro třetí úkol, ať ho kníže pošle za ní. Královna dala čertovi za úkol, vytrhnout 3 vlasy a natáhnout je. Čertovi se to nepovedlo a  kníže s kněžnou žili šťastně dál. Pohádka se druháčkům  líbila.