Technická praktika

Ve školní dílně je již několikátým týdnem čilý ruch. Žáci povinně volitelného předmětu „Technická praktika“ dokončili druhou ze tří zadaných prací, které mají přispět ke zkrášlení Kosmonos ve dnech nejdůležitějších křesťanských svátků v roce.
Podnět k první práci přišel ze samotného Městského úřadu Kosmonosy. Představitelé města oslovili ředitelství naší školy s přáním, aby žáci připravili dřevěné vánoční ozdoby. V šesti vyučovacích blocích bylo dvanácti dětmi vyrobeno celkem přes sto kusů ozdob s vánočními motivy. Koho zajímá výsledek jejich pečlivé práce, může navštívit zámecký park, kde je těmito ozdobami od pondělí 13. listopadu zkrášlen jehličnan přímo naproti dětskému hřišti.
V rámci druhého pracovního úkolu žáci vyřezali více než deset dřevěných podrážek pro účely školního vánočního jarmarku. Ty už byly 20. listopadu i předány zadavatelce – jedné z organizátorek akce – Mgr. Janě Hornychové, která projevila spokojenost s odvedenou žákovskou prací.
Držme našim pracantům palce, ať jsou i další jejich výrobky odváděny v očekávané kvalitě, a bez jediného šrámu!