Bílý tesák – divadlo Mladá Boleslav

S příchodem nového roku nás čekalo i nové představení v mladoboleslavském divadle, konkrétně adaptace díla Bílý tesák. Tato inscenace se odehrávala pod taktovkou režiséra divadla Drak Hradec Králové Jakuba Vašíčka, a nutno dodat, že byla velmi originální. Každý z nás čekal „klasické“ divadelní představení, ale ono tomu tak nebylo. Celá hra byla prezentována pohledem hlavního hrdiny, Bílého tesáka, a my tak měli možnost se vžít do kůže zvířete, poznat to, jak zvíře vnímá, vidí, slyší apod., toto vše bylo umocněno skvělou prací s kamerou, jejíž okamžité výstupy nám byly promítány na plátno umístěné na jevišti. Samotní herci předvedli skvělé výkony, nepředvedli jen klasické postavy, ale výborně zahráli i postavy zvířat. Jedná se o představení, které skutečně stojí za zhlédnutí a kdo miluje dobrodružná díla, rozhodně by neměl váhat.

Mgr. Martina Urbánková

You may also like...