Biologická olympiáda 2021/2022

Naši žáci se v letošním ročníku opět zúčastnili biologické olympiády. Ve školním kole se o úspěch utkalo jedenáct dětí. Přitom nejde jen o to přijít, napsat test a hotovo. Všichni museli k úspěchu nastudovat rozsáhlé materiály vysoko nad rámec učiva základních škol a naučit se poznat asi 450 rostlin a živočichů. Postupující museli vypracovat vlastní téměř až vědeckou práci podle stanovených kritérií. Naše děti se s touto těžkou soutěží popasovaly natolik dobře, že jsme mohli vyslat pět z nich do okresního kola.

V okresním kole, v nelehké konkurenci žáků víceletých gymnázií a jiných základních škol, předvedly naše děti velmi krásný výkon a hezky uspěly. V kategorii D (6.-7. třídy) se umístil Tonda Kouřimský na nepopulárním, ale krásném čtvrtém místě a Ema Kopecká hned za ním na pátém místě. V kategorii C obsadila Adéla Palaštuková nádherné druhé místo, David Daníček byl desátý a Gabriel Malina sedmnáctý. 

Budeme držet palce Adélce v krajském kole!

Všem dětem, které se zúčastnily, velmi děkuji nejen za účast, ale hlavně za předvedenou pilnou práci.

Mgr. Ivana Štefková

You may also like...