Ukliďme svět, ukliďme Česko – dubnové akce s nádechem přírody v ZŠ Kosmonosy

 
Počátkem dubna se uskutečnila na naší škole velmi zajímavá beseda s panem RNDr. Václavem Petříčkem. Tématem besedy byly zajímavosti z rostlinné a živočišné říše. Velmi poutavě pan Petříček vyprávěl o svých dalekých cestách a přírodních zajímavostech, které na nich viděl. Co však bylo pro děti nejzajímavější, že si mohly některé exotické přírodní artefakty osahat a seznámit se s nimi na vlastní oči a ruce. A bylo se na co dívat- Viděli největší šišku, obrovský list palmy, schránky mořských živočichů a mnoho jiných přírodnin. Překvapen jsem byl i já, když pan Petříček nabídli sbírku svých přírodnin pro školní účely. Jistě bychom ji dobře využili, protože není nad názorný příklad a ukázku.
Druhou akcí byla celoškolní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskutečnila v rámci projektu Hrdá škola. Na akci se podílelo více subjektů a organizací, což bylo náročné na koordinaci. Třídy se dobrovolně hlásily na úklid různých lokalit v týdnu od 16. do 23. dubna. Akci podpořil i český svaz ochránců přírody Klenice Mladá Boleslav, který nám zapůjčil dostatečný počet rukavic. Protože jsme byli jediná škola, která se zapojila do akce Ukliďme Česko, přijeli s námi natočit reportáž i redaktoři TV Mladá Boleslav. Výborná spolupráce byla s Městský úřadem Kosmonosy, jehož technická četa operativně odvážela pytle s odpadem. Uklidili jsme Oboru pod koupalištěm, Borek a přilehlé louky až k cyklostezce a naši prvňáčci z Horních Stakor uklízeli kolem Baby. Přestože skupina dětí z ekologického semináře promokla, byla akce vydařená a jistě po všech stránkách prospěšná. (Mgr. Zdeněk Turek)

Nebyly nalezeny žádné obrázky

" template="/home/users/zskosmonosycz/zskosmonosy.cz/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

" template="/home/users/zskosmonosycz/zskosmonosy.cz/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

You may also like...