Kosmonoští žáci opět na stupních vítězů

Dne 2. října 2017 se v Mladé Boleslavi na Štěpánce uskutečnilo  okresní kolo v přespolním běhu družstev žáků ZŠ. Naši školu reprezentovalo 34 členné družstvo, takže jsme kromě jedné (III. kategorie chlapci) obsadili všechny vypsané kategorie pro ZŠ. A v poměrně početném poli závodníků, kteří reprezentovali nejen mladoboleslavské školy, ale i další školy okresu, jsme se vůbec neztratili. Ba naopak. V kategoriích žáků 1. stupně jsme byli pokaždé na stupních vítězů a stali se tak druhou nejúspěšnější ZŠ hned po sportovní 6. ZŠ. Družstvo děvčat II. kategorie zvítězilo a vybojovalo si tak účast v krajském kole v Kutné Hoře. Mezi jednotlivci dosáhli v jednotlivých závodech nejlepších výsledků Martin Kurc (5.B) a Kristýna Zemanová (8.A), kteří v závodech svých kategoriích zvítězili. Velmi hodnotných umístění ve svých kategoriích dále dosáhli Anna Folprechtová (3.B) – 2. místo, Sofie Jandová (3.B) – 3. místo, Marie Kubínová (4.A) – 4. místo a Ondřej Malát (3.B) – 5. místo.
Výsledky družstev – okresní kolo v Mladé Boleslavi:
Dívky I. kategorie – 2. místo
(Sofie Jandová, Anna Folprechtová, Anita Kožíšková – všechny 3.B, Magdaléna Růžičková – 3.A, Vendula Bečvářová – 3.C)
Chlapci I. kategorie – 2. místo
 (Mikuláš Pospíšil – 2.A, Filip Cerha, Ondřej Malát, Jan Vlášek, Matyáš Folprech – všichni 3.B)
Dívky II. kategorie – 1. místo – postup do krajského kola)
(Marie Kubínová, Růžena Mikulová – obě 4.A, Ema Ponocná, Kristýna Mladá – obě 5.A, Barbora Linhartová – 5.B)
Chlapci II. kategorie – 3. místo
(Jakub Erben – 4.A, Štěpán Beran, František Studničný – oba 5.A, Martin Kurc, Antonín Šimek – oba 5.B)
Dívky III. kategorie – 8. místo
(Denisa Prekslová, Eliška Turynská – obě 6.B, Vanda Dlasková, Adéla Šákrová, Karolína Herblichová – všechny 7.B)
Dívky IV. kategorie – 4. Místo
(Kristýna Zemanová, Kristýna Čanaky – obě 8.A, Anna Zlámalová, Lucie Volfová, Jana Jelínková – všechny 8.B)
Chlapci IV. kategorie – 5. místo
(Vojtěch Zajíček, Matěj Zahula, Martin Veselý,Jakub Vajsejtl – všichni 8.B, Tomáš Maroul – 9.A)

Družstvo děvčat II. kategorie, které si vítězstvím v OK vybojovalo účast v krajském kole konaném dne 9. 10. 2017 v Kutné Hoře i na tomto naší školu velmi dobře reprezentovalo. V konkurenci vítězných družstev některých okresů středočeského kraje se po celou dobu závodu na poměrně náročné a jeden kilometr dlouhé trati naše děvčata opět „prala“ o přední umístění. V cíli z toho bylo nakonec pro družstvo ve složení: Marie Kubínová, Růžena Mikulová – obě 4.A, Ema Ponocná, Kristýna Mladá – obě 5.A, Kateřina Reitrová, Barbora Linhartová – obě 5.B krásné 3. místo, těsně za ZŠ z Příbrami a Českého Brodu. V jednotlivkyních doběhla Ema Ponocná na 3. místě a Marie Kubínová na 4. místě. Všem děvčatům tak patří zasloužená pochvala za vzornou reprezentací naší školy. Mgr. Milan Petráš.

[Not a valid template]

 

You may also like...