Literární odpoledne II.

Ve středu 6. března se konal v naší škole literární den.

Byl zaměřen na tyto spisovatele: Eduarda Petišku, Ondřeje Sekoru, Svatopluka Hrnčíře, Jiřího Žáčka, Pavla Šruta a Jana Opatřila. Tato akce je pro nás žáky výjimečná tím, že se dozvíme velké množství informací ze života výše uvedených autorů. Osobně jsem byla ve skupině Pavla Šruta , kde jsme získali povědomí o jeho knihách, z nichž jedna byla zfilmována. Touto knihou jsou Lichožrouti. Oni jsou pojídači ponožek, s kterými se každý již někdy osobně setkal. Já osobně je třeba potkávám každé ráno. Dalším jeho objevením byla jeho básnická tvorba.

Druhou skupinou, kterou jsem navštívila byla Jana Opatřila. Tento autor je známý psaním hororů a knížky o Kapříkovi Metlíkovi. Příběh vypráví o malém kapříkovi Metlíkovi, který žije v malém rybníčku, kam ho před rokem vypustili rybáři.

Literární den hodnotím velmi pozitivně a pokud bude příležitost, ráda si ho zopakuji.

Kačka Svobodová 4. B

You may also like...