Lyžařský výcvik

Po jednoleté odmlce jsme opět vyrazili za sněhem. Tentokrát jsme navštívili Krkonoše. Lyžařského výcviku se zúčastnili ve dvou turnusech žáci sedmých a osmých tříd. Ubytování na obou chatách nám umožňovalo přímý kontakt se sjezdovkami. Počasí bylo úžasné, sněhové podmínky vyhovující.

Všichni začátečníci se každým dnem zlepšovali a domů odjížděli s vědomím, že se si osvojili základní techniku lyžování. Nejlepší z nich sjedou červenou sjezdovku. „Kafíčkáři“ s instruktorem Liborem si kromě lyžování užili i kofolové dýchánky. Pokročilí lyžaři zdokonalovali dlouhé oblouky a pilovali „polety“. Zábava se nekonala jenom na svahu, ale i při společném večerním programu. Žáci osmého ročníku se podíleli na výborné náladě, kde mimo jiné trefně parodovali pedagogický sbor. Odpočinkové odpoledne jsme strávili výletem a posezením na Dvoračkách. Děti se posilnily řízkem, smažákem, pohárem, lívancem… Lyžařské schopnosti a dovednosti jsme poměřili slalomovým závodem. Poslední večer jsme zakončili diskotékou, která rozproudila i učitele. Pobyt na horách byl zdařilý jak po stránce lyžařské, tak i po stránce stmelování a zábavy.

Děkujeme všem rodičům, žákům a učitelům za rychlou a perfektní spolupráci a těším se na další LVK.

Více z fotogalerie zde

You may also like...