Měsíčník 8.A – říjen

Je tu konec října a s ním i druhý díl našeho třídního měsíčníku. Přestože se jedná o události říjnové, musím se vrátit k poslednímu školnímu dni v září. V tento den se nám totiž vrátily naše dávno oplakané modré desky s původním kázeňským deníkem. Objevila je paní zástupkyně Černá, jak odpočívají i s Honzovým omluvným listem na polici ve školní knihovně. „Radost“ z nálezu měli především ti žáci, kteří po sečtení zapomínání obdrželi lísteček pro rodiče o vyšším počtu zápisů, než je povolených pět kousků.
V pátek 6.10. si žáci v rámci projektu z německého jazyka mohli popovídat se svou vrstevnicí z Německa, Nancy. Zeptali se jí na pár „věcí“ a zahráli si s ní společenské hry. Projekt trval dvě vyučovací hodiny a byl fajn.
V úterý 10.10. jsme v Zahradě Ekocentra DDM v Mladé Boleslavi adoptovali na celý rok fretku Leontýnku. Přispěli jsme jí částkou 500 Kč. Stejnou částku jsme předchozí dva roky věnovali králíku domácímu beranovi. Ten byl také roztomilý, ale už to chtělo změnu. Až si půjdete odpočinout do Zahrady, tak od nás Leontýnku pozdravujte.
V pondělí 23.10. jsme se konečně sportovně utkali s 8.B. V 16:30 hodin jsme se sešli v sokolovně, kde nás čekal zápas v přehazované. Z naší třídy dorazilo devět bojovníků. Bohužel z „béčka“ dorazilo více mužských zápasníků, a to se ukázalo jako výhoda. První set jsme sice těsně vyhráli, ale ve druhém, a nakonec třetím zkráceném setu byl soupeř nad naše síly. V prvním mezitřídním měření sil jsme tedy prohráli 1:2. Nejlepšími hráči na naší straně byli Michal, Tomáš, Jana, Adriana a Samanta. Snad příště „béčáky“ porazíme.
Největší akce měsíce se uskutečnila v úterý 24.10. Vyrazili jsme do Ekocentra Zahrady DDM v MB, kde jsme absolvovali program nazvaný Hořká chuť čokolády. Doufám, že po jeho absolvování si žáci uvědomili, že i když musí chodit do školy, a ne vždy jim rodiče koupí vše, co si přejí, že i přesto se mají dobře a jejich život je nesrovnatelný s dítětem pracujícím na kakaové plantáži i 14 hodin denně. Jak program vnímali samotní žáci, se dočtete v listopadu. Tak si to nenechte ujít. Petra Sodomková, třídní učitelka

You may also like...