Měsíčník třídy 8.A – duben – soutěže

Omlouvám se, že se měsíčník naší 8.A odmlčel, ale v únoru a v březnu se v naší třídě kromě běžného školního provozu nic nedělo, a tak nebylo o čem psát.
V dubnu je to ale jinak! Hlavní událostí tohoto měsíce je skutečnost, že naše třída vyhrála školní turnaj v kuželkách. Družstvo ve složení Jana Litoborská, Tomáš Volf, Michal Petráš a já 19. dubna porazilo všechny týmy ostatních zúčastněných tříd. Nejvíce k našemu vítězství přispěla svým výkonem Janička, kluci byli také super a nejmenší podíl jsem měla já. Přiznám se, že mě naše vítězství velmi potěšilo i dost překvapilo, tipovala jsem spíše na kuželkáře ze 7. A či 8. B. Máme tak v držení putovní pohár, který bude naši třídu zdobit až do příštího turnaje, tedy celý rok!
Také určitě stojí za zmínku účast Terezy Lojové v okresním kole biologické olympiády kategorie C, které se konalo 23.4. na Gymnáziu Dr. J. Pekaře v Mladé Boleslavi. Tato olympiáda není vůbec jednoduchá. Žák musí zvládnou poměrně náročné školní kolo, zpracovat vstupní úkol, který je hodnocen v okresním kole, prokázat praktické i teoretické znalosti biologie. Terezka vše zvládla a v okresním kole obsadila krásné 17. místo (Lucka Dlouhá z 8.B byla desátá). Smekám a gratuluji!
To je vše k dubnu. Další měsíčník určitě bude za květen, protože kromě několika školních akcí naši třídu čeká návštěva Černé kavárny v DDM MB, takže bude o čem psát. Tak užívejte jara a za měsíc na přečtenou! Petra Sodomková, třídní učitelka

You may also like...