Naše třída a hořká chuť čokolády

V pondělí 4. prosince jsme se vydali do DDM na program „Hořká chuť čokolády.“ Jak už název sám napovídá, hlavním tématem byla nejen čokoláda, ale i jaká práce stojí za jednou její tabulkou. Celým programem nás provázela milá paní, od které jsme hned na začátku dostali ochutnat kvalitní čokoládu. Poté jsme pracovali ve skupinkách na myšlenkové mapě nebo jsme skládali dohromady rozházený text o kakaových bobech. Těžší aktivitou bylo vcítit se do života dítěte, které nám bylo „přiděleno“ spolu s textem o něm, na který jsme následně dostávali otázky. Pokud naše odpověď byla ano, postoupili jsme o krok vpřed. Výsledkem bylo vidět kontrast mezi otročícími dětmi z Afriky a dětmi z Evropy. Také jsme sledovali dokument o vzdělávání dětí v zemích s otrockou prací a o sklízení bobů na plantážích. Ke konci jsme shrnuli, co vše nového jsme se dozvěděli a jestli jsme nějak změnili názor na tuto problematiku. Můžeme říct, že máme spoustu nových poznatků. Určitě teď pohlížíme na celou věc z trošku jiného úhlu pohledu. Kateřina Nguyenová, Karolína Danková

 

You may also like...