Opět jsme si připomněli Den Země

Oslavám Dne Země jsme na naší škole věnovali celý týden od 22. do 26. dubna, aby si jednotlivé třídy mohly vybrat vyhovující termín. Vzpomínalo se a oslavovalo rozmanitě. Velmi aktivně se zapojili naši nejmenší ve školní družině. Uklízeli park před zámkem, podíleli se na úklidu zahrady u kostela, kde také zalévali zasazené stromy. Stakorští druháci uklízeli v okolí školy a přibrali i část stezky pro cyklisty, cestu k rybníku a cestu do Chalup. V zahradě u kostela jsme objevili krásný multifunkční prostor pro rozmanitou přírodovědnou a environmentální činnost, ale musel se uklidit, pořezat a srovnat dřevo, vybudovalo se zde ohniště a provizorní sezení kolem něho. Na těchto pracech se podíleli žáci z 5.B, 4.B a žáci ekologického semináře. Pod vedením paní učitelky Horákové žáci 6.B uklízeli spodní část parku, dětské hřiště a část Prasečáku. Oboru si vzali na starost žáci 1.B pod taktovkou své sbormistryně paní učitelky Fejfušové. Ve 2.C si udělali projektovou hodinu ke Dni Země. Velmi zajímavou akcí byla beseda o úklidu pralesa a krásných pacifických pláží na Sumatře, kterých se zúčastnila naše slečna učitelka Zelenková. Poslední také zajímavou akcí bylo polepení dvou zastávek MHD ochrannými prvky, aby ptáčci nenaráželi do skleněných stěn.  

You may also like...