Družina 2.C – Podzim

Podzim nám pomalu plyne a pro mne to znamená druhý měsíc mého působení ve školní družině na zámku. Přestože je třída 2.C. plná malých neposedů, moc se na děti každý den těším a bez jakéhokoli přibarvování, jsem tady mezi všemi na zámku šťastná. Obklopují mne prima děti, které si chtějí hrát, společně tvořit, ale také poznávat spoustu nového. Díky všem milým a ochotným kolegyním a kolegům, jsem si stále jistější a za to jim všem ještě jednou moc děkuji.
No a co se dělo nejen za dveřmi třídy 2.C. v měsíci říjnu? Stále pokračujeme ve společném a individuálním čtení během odpočinkové části a odpoledním pobytu před zámkem, kde si děti užívaly radovánek se spadaným listím. Při procházkách parkem jsme obdivně sledovaly jak malíř podzim zbarvil listy stromů a právě takové stromy jsme si ve třídě nalepily a domalovaly.
 
Zároveň jsme společně nasbíraly kaštany, z kterých jsme pomocí modelíny vytvářely zvířátka. Děti neměly žádné předlohy a přesto, jak samy uvidíte, je dětská fantazie naprosto nepřekonatelná. Ještě jednou jsme pak využily nasbírané přírodniny a sestavily krásná podzimní sluníčka.
Při nepříznivém počasí jsme trénovaly střihání a sestavily barevné strašáky. S třídní paní učitelkou jsme vyrazily s dětmi do obory, kde procházely ve skupinkách označenou trasu a plnily zadané úkoly. Nakonec si každé družstvo našlo svůj poklad a dopoledne jsme zakončily hrou na schovávanou. Hru na malíře podzimu jsme si vyzkoušely také pomocí zvláštní techniky, která děti velmi zaujala a s očekáváním odklápěly víko krabice, aby si prohlédly své dílo.
Poslední naše velké tvoření jsem zaměřila na procvičování jemné a hrubé motoriky  a to konkrétně na výrobu draků. Děti s velkou trpělivostí omotávaly kartonovou šablonu provázkem, připevňovaly mašličky a dle své představy dokončily dráčky pomocí knoflíků.
Týden draků jsme si zpestřily vycházkou na nedaleký kopec a společně s našimi prvňáčky ze třídy 1.C. jsme si vyzkoušely pouštět draky opravdové. Nadšeně jsme tleskaly drakům, které se po chvíli vznášely na obloze. Nejen tady jsem se znovu přesvědčila, že není nad radostně rozzářené dětské oči…
 

You may also like...