Přišlo nám jaro

Tak ho tu máme zase tady. Je krásné, slunné a plné květů. Žáci ekologického semináře ho přivítali vysazením dvou stromů, které měly být vysazeny na počest stého výročí republiky, ale na podzim nebyly včas dodány. Třešeň a jabloň jsme vysadili na zahradě u kostela na Den učitelů 28. března. Místo je pěkné, a tak vznikly plány na jeho větší využití. Pro začátek tam uklidíme, vybudujeme ohniště a postaráme se o již dříve vysazené stromečky.

Také jsme se šli podívat na naši koniklecovou loučku. Měli jsme obavy, jak chráněné rostliny přečkaly extrémně suché léto a suchou zimu. Vzali jsme hrábě a nůžky a vyrazili shrabat suchou trávu a vystříhat náletové dřeviny. Koniklece už začínaly kvést a napočítali jsme 10 větších či menších trsů. Je to o 4 kusy méně, ale mohlo to dopadnout i hůře. Tak se kluci držte, my vám budeme pomáhat.

Co nás čeká?

Já se moc těším na besedu s paní učitelkou Zelenkovou o její misi v Indonésii, bude ve čtvrtek 11. dubna. Doděláme ohniště, pořežeme dřevo a uděláme slavnostní otevření zahrady. V týdnu po Velikonocích máme naplánovaný ne den, ale celý TÝDEN ZEMĚ.

Týden Země

Každá třída se může dobrovolně zúčastnit různých druhů akcí. Můžeme některé hodiny odučit v našem krásném parku, můžeme zalít nějaké rostliny či stromy, můžeme si něco zasadit a můžeme něco uklidit. Vytipované lokality jsou Obora, zámecký park, dětské hřiště, zahrada u kostela, stakorští půjdou možná na Babu, ekoseminaristi si vybrali prostor u hřbitova, v minulosti jsme uklízeli i lesík Pod borkem. Je možné si vybrat i jiné území, ale pak bych to prosil konzultovat, protože akce je koordinována s paní Petříčkovou z MěÚ Kosmonosy.

Myslím, že jsme se rozběhli dobře, a tak si přejme, aby nám vydržela chuť do práce a příroda byla našemu úsilí nakloněna.    

    

      

You may also like...