Redakce školního časopisu se vypravila do České televize

Stejně jako minulý rok i letos se redakce školního časopisu KosmoNOSák, kterou tvoří žáci od 5. do 9. třídy, vypravila na exkurzi. Tentokrát ji ještě doplnili žáci z Mediální výchovy, což je nový volitelný předmět na kosmonoské škole. Exkurze jsou vždy pořádány s ohledem na mediální tvorbu, aby si žáci rozšířili obzory a získali skutečnou představu o tom, jak fungují média. Po ateliérech televize Nova redakce časopisu zavítala na Kavčí hory, kde se nejprve seznámili s veškerou tvorbou České televize a všemi jejich kanály. Součástí prohlídky budovy ČT byla i návštěva studia č. 3, kde probíhalo natáčení pořadu Kouzelná školka. Žáci sami viděli, jak těžké je natočit jeden záběr, jak musí být filmaři kreativní a za každou cenu si umět poradit. Příjemným zpestřením bylo setkání s Jitkou Molavcovou a Fanynkou. Zajímavá byla i prohlídka ostatních studií, kde probíhaly přípravy na natáčení dalších pořadů a seriálů z produkce naší jediné veřejnoprávní televize. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla pro žáky možnost vyzkoušet si práci kameramana a moderátora televizních zpráv. Exkurze byla pro všechny zúčastněné velkým přínosem. Redakci KosmoNOSáku v květnu ještě čeká krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2018, tak jim můžete držet palce. Za redakci časopisu KosmoNOSák Mgr. Barbora Horáková

 

You may also like...