Středověk – postav si své království

V pátek 20. října jsme přivítali v naší třídě Radanu Sedláčkovou z nakladatelství THOVT.  Toto Nakladatelství pořádá pro žáky motivační hry zaměřené na čtenářskou gramotnost. My jsme si vybrali motivační hru Středověk – postav si své království. Hra trvala víc než 90 minut. Musím napsat, že se jednalo o 90 aktivních minut. Děti hra velmi zaujala, všechny se aktivně zapojily. Na začátku byly rozděleny do 3 skupin a každá skupina si musela vymyslet svůj název. Takže se stavěla vesnice Barlštejn, Bobrstory anebo Kurcweil. Děti nejdříve musely odpovědět na otázky, které musely vyčíst z knih. Díky odpovědím získaly část vesnice..( kartičky). Pak už obchodovaly a snažily se získat co nejvíc částí, kterých bylo ve vesnici třeba. Směnovaly mezi sebou dřevo, železo, mrkev, len, hrách….  Všechny kartičky nakonec spočítaly a získaly za ně body. Zvítězila vesnice Bobrstory, což ale nebylo podstatné, protože velkým vítězstvím bylo to, že se všem hra líbila. Díky tomu jsme si ještě objednali další 3 motivační hry – O pravěku, O starověku a přírodovědnou hru Bludiště. Už teď se těšíme!

[Not a valid template]

You may also like...