Aktivity 3. A – září až prosinec

Září
V září jsme se přivítali v nové třídě na zámku. Začátky byly náročnější a všem se trochu stýskalo po Stakorách, ale během prvních týdnů jsme se zabydleli. Pomohla nám k tomu také nová interaktivní tabule za kterou jsme velmi vděční.

Říjen
V říjnu jsme hodně času věnovali poznávání našeho města. Navštívili jsme Muzeum města Kosmonosy, vytvářeli jsme plakáty a knihy o Kosmonosích. Účastnili jsme se akce Psychiatrické léčebny – Dny duševního zdraví a vyrazili jsme na podzimní výpravu, při které jsme uplatnili získané znalosti a dovednosti práce s mapou a buzolou. Vše jsme si moc užili.

Podzimní pečení štrúdlu

Listopad
V listopadu jsme navštívili hudební pořad Dětská nota. Písničky se nám jako vždy líbily. Největší úspěch měla píseň Ruda je trdlo. Do třídy nám zavítala paní Veronika Hradcová ze Škoda auto a seznámila nás pravidly bezpečnosti v autě a na ulicích.

Konec měsíce patřil přípravě na jarmark. Tradiční dílnička s rodiči se jako vždy vydařila. Děti si odnesly krásné výrobky a skvělé zážitky z vyrábění. Touto cestou ještě jednou děkuji za pomoc rodičů jak při dílničce, tak i za podporu naší třídy na jarmarku.  

Prosinec
11.12. jsme navštívili skanzen v Přerově nad Labem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o tom, jak se slavily Vánoce v dřívějších dobách a vyrobili jsme si krásného kapříka. 

 

You may also like...