eTWINNING

Evropský den jazyků – třída 5. A

Žáci 5.A slaví v rámci eTwinningového projektu Evropský den jazyků...

etwinning_logo_656x369

Co je eTwinning?

eTwinning je největší online komunita škol v Evropě, do které je zapojeno přes 220 000 škol. Jedná se o e-learningový program založený Evropskou komisí, podporující spolupráci žáků a učitelů mateřských, základních a středních škol v Evropě. Umožňuje realizovat vzdělávací aktivity a projekty na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

eTwinningový projekt může mít mnoho podob, od jednoduché výměny přání k Vánocům až po celoroční spolupráci zaměřenou na různá témata. Nabízí bezpečné virtuální prostředí pro aktivní zapojení žáků přes tzv. TwinSpace. Účastníci tak využívají v praxi své znalosti cizích jazyků a informačních technologii, setkávají se s kulturními odlišnostmi a učí se týmové spolupráci.

Kvalitní projekty mohou získat ocenění na národní či evropské úrovni.

www.etwinning.cz

www.etwinning.net