Detektivní pátrání v knihovně

Pokud jste šli minulý pátek kolem knihovny, možná vás vyděsila policejní páska přes dveře, otisky prstů a stop všude kolem, gumová rukavice na otevření…
Ptali jste se co se stalo? Někdo se obával, že byla naše knihovna vyloupena. Ano, potvrdila jsem vám, že právě řeším jednu zapeklitou věc. ALE také očekávám příchod detektivní party ze 2.C, v čele s nadstrážmistrem Martínkovou a proto jsem naprosto v klidu. Vím, že společně případ hravě vyřešíme. Vlastně případy. Jsou totiž dva. První, záhada ukradených knih v knihovně a ten druhý, který řeší malí DeTEktiVové.
Jak jsem předpokládala, druháci okamžitě sypali z rukávu spousty nápadů na řešení mých ztracených knih. Slíbila jsem, že jejich dedukce neprodleně předám policii a budu je informovat o průběhu vyšetřování. Pak ale přišla na řadu záhada vyloupených bytů, falešných vstupenek, ztracených klíčů a dalších nesrovnalostí, kterým bylo třeba přijít na kloub. Během vyšetřování došlo také na snímání otisků. Krom SPZ a popisu pachatelů to bylo totiž naše jediné vodítko.
A jestli se nám případ podařilo rozlousknout? Nooo… to víme jen my. Koho by příběh taky zajímal, může se zastavit u nás v knihovně a půjčit si stejnou knihu, podle které jsme s druháky pátrali na našem setkání. Všem malým detektivům děkuji za spolupráci. Těším se na další společné dobrodružství.
Konec hlášení. S pozdravem vrchní knihovní detektiv Melmuková.

You may also like...