Edu.Lab – 9.A, 9.B

Dne 29. září se obě třídy devátých ročníků zúčastnily projektu od Škoda auto s názvem Edu.Lab. Poznali jsme moderní zázemí jedné z největších automobilek ve střední Evropě. Lektoři nám představili interaktivní projekt v podobě pojízdné laboratoře plný technologie současnosti a budoucnosti. Mohli jsme si prohlédnout umělou inteligenci, termovizi, virtuální realitu, robotiku nebo 3D tisk. Když jsme si uvnitř vše prohlédli, před pojízdnou laboratoří na nás čekalo ještě pár dalších zastávek. První z nich byl kamion Scania, do kterého jsme si mohli vylézt a zblízka prohlédnout jeho interiér. Následovalo elektroauto škoda ENYAQ, o kterém nám řekli spoustu zajímavých informací, jako třeba jak velká je jeho baterie nebo jak dlouho se nabíjí. Jako poslední jsme si mohli zkusit ovládat robota po překážkové dráze. Exkurzi jsme si moc užili a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.

Adéla Langerová, Ema Ponocná

 

You may also like...