JAZYKOVĚ-VZDĚLÁVACÍ POBYT V LONDÝNĚ

JAZYKOVĚ-VZDĚLÁVACÍ POBYT V LONDÝNĚ 11. – 16. 10. 2015
V říjnu roku 2015 získali žáci naší školy možnost zúčastnit se týdenního zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu v Londýně financovaného z evropských fondů. Před žáky stanula velká výzva v podobě ubytování po menších skupinkách přímo u anglických rodin, které se staly na pár dní jejich přechodnou domácností. Získali možnost poznat novou kulturu i procvičit své znalosti z angličtiny. Absolvovali dohromady 9 hodin kurzu anglického jazyka s místními lektory. Po výuce se žáci vydali poznávat krásy Londýna. Navštívili Sea Life akvárium, Muzeum voskových figurín Madame Tussauds nebo Warner Bros studia, kde se natáčel příběh o slavném kouzelníkovi Harrym Potterovi. Prohlédli si Londýn takřka z ptačí perspektivy z kabinky London Eye. Poslední den se žáci vydali objevovat slavné památkové objekty Londýna, jako například Buckinghamský palác, Big Ben a slavnou pevnost Tower. Pobyt všechny obohatil nejen o řadu zážitků ale i o množství nabytých zkušeností a znalostí. Mgr. Barbora Horáková