Podzimní návštěva ve 2. A a 2. B

21.10. probíhal v podzimní náladě. Počasí bylo hřejivé a slunečné, listy barevné, občas pofukovalo. Krásně nám to s druháky podpořilo naše podzimní povídání. Vyprávění hrálo všemi barvami - hlavně těmi podzimními, jak jinak. Červená, oranžová, hnědá....kde se berou? Strom, listy...to jsou hlavní ukazatele pro naše oči, že je léto definitivně pryč a blíž máme k zimě. Proč se příroda mění, listí padá... jak vypadá list, co se v něm při změně barvy odehrává - kdo za to může? Snad malíř nebo kouzelník? Ba ne, příroda, ta to umí zařídit i bez kouzel. Chlorofyl, fotosyntéza, letokruhy, čepel, řapík, žilnatina, vodovodní potrubí (ano čtete správě 🙂 ), to vše jsme s druháky probrali. A pro pobavení jsme si řekli kdy strom tloustne, jak chodí na záchod, který strom se nesnese s ostatními. Povídali jsme si i o podzimních aktivitách. Někdo rád procházky v dešti a blátě, jiný pohodičku pod dekou s hrníčkem kakaa, na podzim se toho dá dělat spousta a všechno holky a kluky z 2.A a 2.B baví! Abychom využili sluníčko, které se na nás po celou dobu vyprávění dívalo za oknem, vyrazili jsme do parku. Najít oříšky pro veverku, písmenka, ze kterých jsme složili nápis PODZIM a zkoušeli jsme obejmout stromy. Na ty mladší, s hubeným kmenem, kolikrát stačila jedna náruč, ale ty velké...tam bylo třeba pomoci několika kamarádů. Děkuji všem za krásné povídání, skvělé otázky a reakce. Knihy, ze kterých jsem čerpala jsem dětem, na jejich přání, nechala na nějakou dobu ve škole. Ať se každý může podívat na věci, které jsme nestihli probrat spolu. Děkuji třídním Lence Eichlerové a Janě Kronusové. Budu se těšit na další setkání, tentokrát už vánočně laděné.

Martina Melmuková

Knihovna Kosmonosy

You may also like...