Berlín

Dne 20. 10. vyjeli naši žáci německého jazyka do Německa, aby poznali krásy hlavního města Berlína. Dobrodružstvím byl pro ně již brzký ranní odjezd, protože autobus startoval v půl čtvrté ráno. Avšak odměnou bylo, že už ráno jsme vystupovali u East Side Gallery a postupně procházeli těmi nejznámějšími místy. Pozdravili jsme mimo jiné známou televizní věž, porovnali si čas na světových hodinách na Alexanderplatz nebo jsme se kochali výhledem na město ze skleněné kopule budovy Říšského sněmu. Nechyběla ani návštěva místního obchodního centra, kde mohli žáci vyzkoušet své jazykové schopnosti. I přes spoustu nachozených kilometrů se na cestě domů nesl autobusem hromadný zpěv. A na otázku „Jak se Vám líbil Berlín?“ zněla často odpověď: „Kdy pojedeme zase?“