Ekologie v naší škole

Pro environmentální výchovu dětí na naší škole celoročně využíváme školní zahradu v ulici Lípy vedle kostela. S naší třídou jsme se rozhodli přispět na založený kompost tím, že shrabeme spadaná podzimní jablíčka. Někteří z Vás se mohou totiž mylně domnívat, že v zimě nemá smysl vynášet bioodpad do kompostéru. To ale není zdaleka pravda, protože kompostovací proces probíhá v každém ročním období. Žáci se tak při této aktivitě naučili, že zbytky se časem rozloží a vytvoří se z nich úrodný humus. Ten využijeme na jaře při sázení do záhonků.

Při další návštěvě nás čeká pomoc ptáčkům. Budeme sypat mák, vločky či kukuřici do ručně vyrobených dřevěných krmítek, která vznikla ve spolupráci se spolkem Kutil Junior – Šikovné děti pod vedením Ing. Tomáše Pytlíka (kroužek probíhá každé úterý po 16. hodině). A těšíme se také na výrobu hmyzích domečků. S radostí pak budeme pozorovat, kdo se na zahrádce zabydlel.

Největší akce nás čeká v dubnu, kdy s ekologickým seminářem pana učitele Mgr. Zdenka Turka připravíme novou Dendrologickou stezku v zámeckém parku pro všechny občany.  

Za nadšené ekology z 2. C Pavla Šímová

You may also like...