Exkurze na úřad práce

V pondělí 27.11.2017 se 9.B vydala společně se svojí třídní učitelkou Barborou Horákovou na úřad práce v Mladé Boleslavi. Když jsme dorazily na místo, tak jsme byli posazeni na židle a vyprávěli si o výběru střední školy, jaké typy a druhy středních škol existují, o možnostech povolání, na jakou školu jít podle toho, co chceme v budoucnu dělat a o spoustě dalších věcech. Poté jsme byli rozděleni do dvou skupin a ve skupinách jsme měli rozřadit konkrétní střední školy. Poté jsme si řekli, kde jsme udělali chybu, a společně ji opravily. Následně jsme měli možnost podívat se do složek, kde byly téměř všechny informace o daném povolání. Například, jaké má mít člověk předpoklady, pakliže by chtěl danou práci vykonávat, jakého musí dosáhnout vzdělání nebo jak je daná práce náročná ať už fyzicky nebo psychicky. Během toho, co jsme si prohlíželi složky, jsme měli možnost udělat si test, ze kterého nám vyšla povolání, pro která bychom se hodili. Tato exkurze byla velmi poučná, protože nám rozšířila obzory o zaměstnání a středních školách, což je pro nás deváťáky velmi aktuální téma. Aneta Brokenická

You may also like...