Knihožrouti – 1. A a 1. B

Knihožroutské setkání v Horních Stakorách tento pátek navazovalo na výstavu obrázků autorky Kláry Smolíkové, kterou jsem ve škole instalovala začátkem tohoto měsíce. Do školy jsem přišla s knihou Knihožrouti, kam zmizela školní knihovna? (všechny obrázky a pracovní listy jsou inspirovány právě touto knihou). Má návštěva byla postavena trochu odlišně než většinou aktivity spojené s knihou bývají. Po zdolání několika stanovišť zaměřených na fyzickou kondici získali holky a kluci knihy. Ne ledajaké. Ukryla jsem do nich obrázky hlavních postav. Kdo jsou podivní skřítkové? Kdo paní s knihovnou za zády? Holčička s udiveným výrazem či střapatý kluk..?? Ale hlavně, kde je ztracená paní učitelka Snížková? Školní knihovna? Co se stalo?  Spousta otázek…. A odpovědi? Ty ukrýval zvláštní výtisku novin. V jednotlivých článcích bylo možno získat potřebné informace k vyplnění úkolů. Jeden z nich byl nakreslit portrét paní učitelky Snížkové. Setkání bylo jako vždy plné dobré nálady. Děkuji dětem z 1. A a 1. B a jejich třídním Lence Eichlerové a Janě Kronusové.

You may also like...