Netradiční školní výlet do kráteru sopky

Čtvrtou dubnovou sobotu jsme se s dětmi z 2. C vydali na netradiční školní výlet do přírodní rezervace vrchu Baba. Jednalo se o akci pořádanou ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Klenice z Mladé Boleslavi a spolkem Srdcem pro Kosmonosy. Tato komentovaná vycházka vyšla nejenom díky krásnému počasí (výhled byl až na Trosky či Humprecht), ale i díky výkladu Milady Vrbové a Ing. Ivany Řípové. A hlavně jsme sebou měli rodiče, kteří nám pomáhali se zadanými úkoly. Nejvíce se nám líbilo v loupežnické sluji, kde jsme kreslili pavučiny pavoučka pokoutníka. A také v někdejším sopečném kráteru vrchu Baba, kde jsme si zkusili například frotáž několika dřevin, jejich listů. Největší dík patří organizátorům paní Petříčkové a paní Jancákové. Děkujeme za pozvání na tuto krásnou akci.

Mgr. Pavla Šímová

You may also like...