Světlo sv. Lucie ve 2. C

Svátek svaté Lucie se dodnes slaví v severských zemích. U nás Lucka kdysi obcházela domy s husí peroutkou a vymetala z nich zlé duchy, ale zima může i sbližovat. Jak se říká : když jsou noci nejdelší, lidé jsou si nejbližší. My jsme ve třídě objevili radost z tvoření právě díky tomuto zklidněnému času, který nám příroda přirozeně během zimy ordinuje. Na svátek sv. Lucie, která v překladu znamená světlo, jsme s žáky usilovali o to, abychom se stali vzorem a světlem pro druhé. Rozzářené oči nás samotných i našich spolužáků patří určitě k času adventu i době Vánoc. Potěšili jsme tedy sebe i své okolí nazdobenou jídelnou. Naši ručně vyrábění dřevění sněhuláčci dělají každý den na obědě všem velkou radost.
Mgr. Pavla Šímová