Otevřený zámek aneb jak jsme „provázeli“ po škole

V sobotu 7. října u příležitosti nově zrekonstruované fasády se naše škola na zámku otevřela veřejnosti. Všichni zájemci mohli nahlédnout do tříd, projít se po chodbách a třeba zavzpomínat na svá školní léta. Kromě prohlídky zámku byl pro návštěvníky připraven i bohatý program. Vystupovali zde i mažoretky Pomněnky TJ Sokol Kosmonosy, Gymnastická škola Martiny Wudyové, škola bojových umění – BUJINKAN SHIMOBI DOJO nebo Dětský pěvecký sbor Jitřenka ZŠ Kosmonosy. Návštěvníci si mohli i něco málo přečíst o historii technických vymožeností v Kosmonosech a prohlídnout ukázky traktorů. Pro děti byl připraven skákací hrad a po celou dobu akce bylo zajištěno občerstvení.
Našim úkolem, tedy žáků devátých tříd, bylo zájemce o prohlídku zámku provázet, avšak návštěvnost byla tak vysoká, že jsme nakonec zájemcům spíše podávali informace o současném dění ve škole. Když jsme ale zezačátku provázeli, tak to pro mě byla velká zkušenost a i přes občasnou náročnost jsme vše v pořádku zvládli. Myslím, že to byla povedená akce a o všechny bylo náležitě postaráno. Jenom počasí mohlo být o něco lepší, ale nebylo zase tak hrozné, aby kazilo pozitivní atmosféru z nově opraveném zámku. Autor: Nikola Havlová

You may also like...