8.B

V letošním školním roce k nám do třídy přišla chlapecká posila v podobě nového žáka Richarda, který je velkým odborníkem na počítače. Kluků je tak celkem devět a dotahují  přesilu děvčat, kterých zůstává stále deset. K loňským předmětům se nově přidal německý jazyk a chemie. Paní učitelka Kateřina Göldner, která učí od letošního roku v naší třídě  německý jazyk, nás překvapila tím, že na nás mluví jen německy. Doufáme,že se nám do toho nebude motat angličtina, kterou se už učíme od první třídy a stále nás překvapuje nejen novými slovíčky ale hlavně gramatikou. Pan učitel Turek, který nás loni učil fyziku, nepřekvapil vůbec ,naopak nám udělal velkou radost prvním pokusem v chemii. Největším zážitkem byl určitě pro Kubu, protože při něm přišel o ochlupení pravé ruky. Na rozdíl od Ondry, který při tělocviku neubrzdil svůj rychlý běh a bohužel si zlomil nohu, Kubovi chloupky rychle dorostou. Ondra do školy pravděpodobně delší dobu nepřijde, protože ve škole sice máme výtah, ale ten nefunguje a schody pro člověka s berlemi jsou velkým problémem. Budeme mu alespoň podávat informace o učení a novinkách v naší třídě. Určitě se na něj půjdeme podívat….teda hlavně na tu sádru.
Tento školní roku nás kromě učení čekají různé exkurze, výlety a oblíbené sportovní soupeření s 8.A. Bohužel hned první kolo soupeření muselo být zrušeno z důvodu špatného počasí a obsazenosti sokolovny v odpoledních hodinách. Tak snad se v říjnu konečně sejdeme a společně si zahrajeme nějakou hru, vždyť není až tak důležité vyhrát ale zúčastnit se a užít si nejen sportování ale i legraci.