Školní turnaj v kuželkách

Ve středu 22. května 2024 se zaplnila kosmonoská kuželna žáky i učiteli naší školy, kteří se zde sešli se společným cílem, a to odehrát (v ideálním případě vyhrát), již tradiční školní turnaj v kuželkách. Celé této akci předcházel trénink a třídní kola v průběhu jedné z hodin tělesné výchovy. Každá třída si se svým tělocvikářem vyzkoušela techniku hodu a nejlepší hráči mohli být nominováni do finále již 12. ročníku tohoto turnaje. Každý tým byl sestaven ze tří žáků a jednoho učitele. Turnaje se zúčastnili žáci od pátých do devátých ročníků.  

Ve tři hodiny odpoledne se připraveným týmům otevřely dveře kuželny, kde už hráče hladově vyhlíželo šest drah a kuželky netrpělivě čekaly na své pády. A že jich bylo! Každý člen týmu měl k dispozici celkem 20 hodů. Nejprve hráči patnácti hody usilovali o pokoření co nejvíce stojících kuželek při plném obsazení dráhy a následně se snažili svůj tým bodově posunout vpřed pěti hody s možností dorážky do neshozených kuželek. Pokaždé, když někdo z týmu skóroval, se spustila lavina uznání, křiku a jásotu. V celém turnaji panovala přátelská atmosféra se zdravou touhou po vítězství. Poslední hody turnaje patřily učitelům, kteří svými výkony dokázali zamotat pořadí. Právě ve chvílích, kdy kuželky srážely k zemi hody z rukou pedagogů, se fandilo nejvíce.  

Tento rok si na první místo opětovně pomýšleli zkušení kuželkáři z devátých tříd. To by ovšem znamenalo, že by museli překonat hranici 300 bodů a to se povedlo jen jedné třídě. Z krásného putovního poháru se tak tento rok radoval tým 5. B s fantastickým výsledkem 303 bodů. Těsně před hranicí 300 bodů zůstala třída 9. B (299 bodů) a třetí místo obsadila 6. A (278 bodů). 

Svůj diplom sice dostalo každé ze zúčastněných družstev, ale nejhodnotnější byl pro všechny kuželkové nadšence dobrý pocit z odehraného turnaje a prožití příjemného odpoledne v hezké a kamarádské atmosféře. Turnaj v kuželkách je tak jednou z dalších každoročních aktivit naší školy, která spojuje a vytváří kladné zážitky a vzpomínky mezi žáky a pedagogy. Velký dík za možnost uspořádat tento turnaj patří i Tomáši Vítovi, trenérovi mládeže KK Kosmonosy, se kterým naše škola v oblasti sportu již dlouhodobě spolupracuje.

You may also like...