Ozdravný relaxační pobyt s výukou lyžování

V únoru se žáci 4.A a 4.C zúčastnili pobytu na Horské chatě Světlance v Rokytnici nad Jizerou.
Cílem bylo naučit se základům lyžování a prohloubit dovednosti u lyžařů pokročilých. Přestože podmínky a počasí nebyly zcela ideální, čtvrťáci si nejen nestěžovali, ale hory si užili.
Autobusem dojeli na parkoviště, odkud šli v dešti 2 km do kopce. Většina dětí poté využila možnost si přímo na místě půjčit vybavení a tím bylo o starost méně. Přes den byla na programu výuka lyžování pod vedením zkušených instruktorů, večer zábavné kvízy a společné hry.
Ani s jídlem neměli malí lyžaři po sportovních výkonech problém a vychutnávali si místní výbornou kuchyň. Přednáškou horské služby žáci nahlédli do náplně práce horských záchranářů. Závěrečné hodnocení všech dětí, učitelů a instruktorů bylo plné nadšení z příjemně stráveného týdne a zakončené diskotékou.
Ti, co lyžovat neuměli, ovládají základní techniku lyží. Pobyt v zimní přírodě, orientace v terénu, prohloubení vztahu v třídním kolektivu a společné hry vedly děti k dalšímu poznání a samostatnosti.
Dalším velkým plusem pro čtvrťáčky je i to, že v sedmé třídě, kdy naše škola pořádá tradiční lyžařský výcvik sedmých tříd v rakouském Saalbachu, nebudou muset odjíždět s obavami lyžaře začátečníka.
V příštím roce bychom rádi opakovali tento pobyt dalších čtvrtých ročníků, který by se mohl stát i tradicí.

You may also like...