Den bez aut

Nedávno proběhl jeden ze svátků. Jestlipak víte který?
Když vám poradíme alespoň datum 22. 9.? Jestli stále nevíte, tak to byl Den bez aut. O tomto dni by vám mohli povyprávět právě žáci z naší školy, kteří měli za úkol zjistit pár informací o tomto dni, nadále je zpracovat do projektu a samozřejmě nechyběla prezentace před třídou. Měli se hlavně zaměřit, jak auta škodí životnímu prostředí, proč vůbec tento den vznikl a měli zpracovat anketu, na kterou následně ostatní žáci odpovídali. Člověk by si řekl, že je to jenom nějaké auto, že to ničemu neškodí, ale opak je pravdou. Proto bychom tenhle den neměli brát na lehkou váhu a zamyslet se nad tím co se dá změnit. Tímto dnem se ve škole budeme ještě chvilku zabývat a do budoucna ho určitě ještě zopakujeme. Kdo by měl zájem se přiučit něco víc o tomto dni, tak se může podívat na projektové práce, které jsou vystavené na chodbě naší školy.

Nela P., 9. A