Hlavolamy a deskové hry jinak

Od října běží již tradiční a oblíbené Hlavolamy a deskové hry. Přihlásilo se 11 žáků školy. Vzhledem k tomu, že škola je zapojena do projektu šablon, jsou tato setkání vedena jako Klub zábavné logiky a deskových her. Klub má mimo jiné pomoci dětem, které mohou být ohroženy neúspěchem ve škole. Dalšími dvěma členy klubu jsou bratři Matýáš a Tomáš z Vietnamu. Přišli z úplnou neznalostí českého jazyka. Práce v klubu jim má pomoci jazyk český procvičovat. Při hrách, kde se musí počítat, určovat barvy, volit strategie a obhajovat je to jde zábavnou formou. Jedenáct žáků se role pomáhajícího ujali skvěle. Vysvětlují, dávají návody, komunikují, jsou trpěliví, protože pochopení českého jazyka je pro cizince náročné. Každé pondělí se bavíme nad novými hrami, které mohly být zakoupeny z peněz projektu. Autor: Mgr. Lenka Černá

You may also like...