Jablíčkový den 1. C

Třetí školní týden ve škole jsme si mile zpříjemnili. Uspořádali jsme totiž 16. září v naší třídě „Jablíčkový den“. Každý si přinesl jablíčko a ze třídy se linula vůně závinů, moštů, přesnídávek, zdobených i sušených jablíček. Ale nejen o jídle byl tento den. Nejdřív jsme si o jablíčku povídali v komunitním kruhu. Zkoumali jsme, z čeho a jak jablíčko vyroste a zazpívali jsme si písničky. V matematice jsme počítali jablíčka a řešili slovní úlohy u interaktivní tabule. Pracovali jsme také ve skupinkách při vytváření lapbooku a skládání hlavolamu. Nakonec jsme se naučili tančit mazurku na písničku „Měla babka čtyři jabka“. Nakrájená jablíčka a čerstvě upečený jablečný závin rychle mizeli z  talíře a ochutnávka byla sladká. Užili jsme si pěkný den a hodně jsme se dozvěděli o prospěšnosti tohoto ovoce pro naše zdraví. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Všem rodičům bych chtěla poděkovat za pomoc dětem s přípravou na tento projektový den.

You may also like...