Stakorská družina na návštěvě v Kosmonosech

Ve čtvrtek 30.11. jsme již od rána vyměnili naši stakorskou budovu školy za kosmonoskou. Důvodem bylo konání tradičního školního jarmarku, kde naši prvňáčci rozhodně nemohli chybět. Na nádvoří školy si děti mohly prohlédnout stánky plné dobrot i různých ručně vyráběných dárků, ozdob a drobností. Děti nejvíce zaujalo překvapení v podobě pekla a nebe. Nechyběla ani kovářská a sklářská dílna, starodávná světnička a výstava „světlo Vánoc“.Velkým zážitkem pro děti byl však živý betlém v salla terreně a ovečky v ohradě, od kterých se nemohly „odtrhnout“. Došlo i na prohlídku vnitřních prostor kosmonoské budovy, kde si v hernách školní družiny děti hrály se zdejšími dětmi a hračkami. Po obědě jsme si šli prohlédnout i krásné okolí školy – zámecký park a hřiště s průlezkami, které děti samozřejmě vyzkoušely. Pro všechny účastníky to byl příjemně prožitý den! Jana Kortanová.

You may also like...