UČITELÉ vs ŽÁCI

Školní rok 2017/2018 – Liga 9. ročník

Články nenalezeny


dav
HÁZENÁ  (třetí utkání LIGY)
Házená  = kolektivní míčový sport, ve kterém proti sobě nastupují dva sedmičlenné týmy. Její počátky mají prapůvod už v míčových sportech starého Řecka. Hry tehdy sloužily dospělým jako forma zábavy nebo obřadu a dětem jako příprava na dospělost. Staří Římané provozovali míčové hry dokonce jako léčebný prostředek. My se házenou nejenom bavili, ale vlastně i též léčili – každý z dospěláků si náležitě protáhl šlachy.
A pozor! Žáci získali první bod! Gratulujeme!
Učitelé začali výborně a vedli 5:1, ale nakonec se museli obávat zlepšené – hlavně obrany – žáků. Ti ještě minutu před koncem vedli 10:9, ale nakonec mohli slavit pouze remízu. Chtěli však o bod více, prosadili si sedmičky a na ně doplatili. Ve střelbě „penalt“ prohráli 2:1.
dav
HOKEJBAL  (druhé utkání LIGY) – 2.10. 2017
Hokejbal – znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball – hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Naše utkání se hrálo na 2 poločasy za stálé převahy žáků – ti byli neustále na naší polovině hřiště, ale chybělo jim střelecké štěstí. To my spoléhali na brejky, náš „zanďour“ slavil úspěch. Jsme stále neporaženým týmem!
Žáci x Učitelský sbor 5 : 6 (0:2) 
1. hvězda utkání: Milan Petráš
2. hvězda utkání: Bratři Malí
3. hvězda utkání: Jiří Erben
Celkový bodový stav  po druhé části LIGY  6 : 0 ve prospěch US. Dalším utkáním bude házená.

dav
CZ BUMBÁCBALL (první utkání LIGY) – 18.9. 2017
CZbumbácbal je kolektivní míčová hra – jednoduchá, zábavná a motivující, která probouzí v žácích zdravou soutěživost. Do hry se zapojují všichni bez rozdílu tělesného typu a výkonnosti.
Utkání mezi žáky a učitelským sborem probíhalo za mírné nervozity ze strany žáků – nedokázali se plně soustředit na hru, navzájem se nepodporovali, naopak jeden druhého negativně „špičkovali“. To byla hlavní příčina jejich celkového sportovního fiaska. Výjimku tvořil výborně sehraný a na úrovni hrající pár David Náhlovský-Kuba Krejčík. Hráli fantasticky!
Žáci x Učitelský sbor 0 : 3 (15:21, 12:21, 15:21) 
1. hvězda utkání: Šárka Vrabcová
2. hvězda utkání: David Náhlovský
3. hvězda utkání: J. Krejčík, St. Fejfuša