1.B – První týdny ve škole

Školní rok jsme jako1.B zahájila v novém kabátě školy v Horních Stakorách. Třídu jsme si okamžitě zabydleli a oblíbili si jednotlivá zákoutí. Dobrodružné jsou i cesty autobusem do i ze školy, které zvládáme už hravě. Celý měsíc jsme si zvykali na roli školáka a teď i nám je jasné, že škola je součástí našich životů a bude na hodně dlouho. Už umíme první písmenka, přečteme jednoduché věty, krokujeme, počítáme kdeco a moc nás to baví. Oblíbené jsou chvíle o přestávkách, kdy se poznáváme se spolužáky, pracujeme na kamarádství mezi sebou a snažíme se dodržovat pravidla, která jsme si stanovili. Úžasná je naše paní Janička, která pro nás vymýšlí originální zábavu ve školní družině.  Školním rokem nás provází myší holčička Lili a myší kluk Myšík – taková  jména jsme našim kamarádům vymysleli sami. Každý den nám také píše moudrá Berta, která nad námi bdí v době školní výuky a upozorňuje nás na věci dobré i ty horší. Tak nám držte palce, ať nám to jde takto dál. (Týna Pospíšilová, tř.uč.)