Školní časopis KosmoNOSák má nejlepší titulní stranu

Školní časopis KosmoNOSák, který píšou žáci ZŠ Kosmonosy, si za dobu svého fungování vydobyl silnou pozici mezi školními časopisy v rámci České republiky. Vždyť třikrát po sobě vyhrál krajské kolo soutěže školních časopisů! Letos postoupil opět do celostátního finále, které se konalo ve čtvrtek 10. listopadu v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zástupci redakce v čele s šéfredaktorem Martinem Veselým z 8.B a vedoucí redakce Mgr. Barborou Horákovu se tedy vydali plni očekávání a nervozity do největšího moravského města. Kromě samotného vyhlášení žáky čekaly také mediální workshopy a setkání se zástupci veřejnoprávních médií a Deníku. Všichni se ale nemohli dočkat výsledků, a tak když porota vyhlašovala první kategorii „nejlepší obsah“, atmosféra značně zhoustla. Pro KosmoNOSák to ale byla příjemná chvíle, neboť se umístil na krásném třetím místě. Mnohem hezčí okamžik pro zástupce redakce teprve ale čekal. Při vyhlašování kategorie „nejlepší titulka“ (tj. titulní list časopisu) si kosmonoští vyslanci užili onoho sladkého pocitu vítězství. Ano, ocenění „nejlepší titulka“ získal právě KosmoNOSák. Nadšení bylo obrovské. V hlavní kategorii I.a II. stupeň základních škol jsme získali čtvrté místo. Bramborová medaile v celorepublikové konkurenci je také obrovským úspěchem celé redakce a velkou motivací k dalšímu psaní.

You may also like...