Svět kolem nás – zeměpisná prezentace v DK Mladá Boleslav

Ani u 6. oficiálního ročníku zeměpisných prezentací z cyklu „Svět kolem nás“, pořádaných v DK Mladá Boleslav, nechyběli žáci naší školy. Již tradičně se účastní sedmý (případně osmý) ročník ZŠ Kosmonosy, pro který se akce stává  ʹbonusovýmʹ zakončením rozsáhlého tematického celku regionální geografie v předmětu zeměpis.
Letošní 8. A a 8. B si 11. října v rámci 1. až 3. vyučovací hodiny vychutnaly velice poutavé seznámení s asijským státem Vietnamem, který tentokrát přednášející zmapovali ze sedel motorek. Účastníkům byly připomenuty základní informace: faktografické, geografické, historiografické… Asi nejvíce však publikum ocenilo množství praktických postřehů, které se mohou hodit každému, kdo navštíví tuto část světa. Příkladem může být rada tomu, kdo by chtěl okusit některá zdejší jídla, aby se včas informoval o jejich složení, neboť hrozí, že na talíři se mu může v opačném případě nechtíc objevit kus uzeného psa, vařené kočky apod.
Prezentace byla opět barevná, pestrá, vyvážená, … doslova vybízející k brzkému navštívení Vietnamu. Podle pozitivních ohlasů dětí šlo o podnik, který je možno jednoznačně zařadit mezi velice zdařilé! Mgr. Daniel Mašín

You may also like...