Bývalí naši žáci

Většina škol měla po podzimních prázdninách ve čtvrtek a pátek ředitelské volno. Naše škola nikoli. Již ve středu nás čekalo zajímavé školení, které pro mě osobně mělo spoustu otazníků. Nakonec jsme s kolegy konstatovali, že prvky dané metody intuitivně děláme.

Jako „správná učitelka“ jsem měla chřipku, jak jinak než o prázdninách. Upřímně mít ve čtvrtek a v pátek volno, by bylo akorát na doléčení. Nechtělo se mi, ale nakonec to byly moc pěkné dny. Proč? Přišli naši bývalí žáci a nebylo jich málo. Navštívili nás i ti, kteří jsou v týdnu na internátu a jindy nás nemají možnost navštívit. Bylo to velice milé setkání. Popovídat si mnohdy už s dospělými lidmi. Slyšet, jak se jim daří, co se jim povedlo, kam jejich kroky směřují a budou směřovat.

Byly to krásné dva dny, které stály za to, a já opět zažila tzv. „učitelské štěstí“. Už teď se těším, až zase přijdou.

Mgr. Iva Strnádková

You may also like...