Jak jsme si užili dětský den

V úterý 1. června byl v dopoledních hodinách zámecký park plný dětského výskotu a dobré nálady. Proč? Základní škola Kosmonosy již tradičně pořádala dětský den pro žáky prvního stupně.
Tedy přesněji: pořádali ho žáci pátých tříd pro své mladší spolužáky. Zkusili si na sebe vzít odpovědnost při vymýšlení i realizaci aktivit pro děti. A šlo jim to náramně.
Jaké soutěže připravili? Jednak sportovní aktivity – různé přelézačky, přeskakovačky, házení míčky a přetahování lanem, jednak aktivity na odvahu a zručnost. Mladší žáci si tedy prošli dvanácti stanovišti, na nichž získávali razítka. Za plný bloček na ně pak čekala odměna. To vše pod laskavým dohledem svých učitelů, kteří je dětským dnem provázeli.
Podobná akce, ale v menším, se konala i ve škole v Horních Stakorech, kde se učí žáci druhých tříd.
Počasí nám přálo, všichni si dětský den užili a radosti byla kopa. Už teď se těšíme na další ročník!