„Ježkování“ stakorské družiny“

Měsíc říjen byl v naší družině ve znamení JEŽKA. Naučili jsme se o něm básničku, četli poutavý příběh a nechyběl ani na kresbách dětí. V rámci výtvarného odpoledne děti společně vyráběly ježka v nadživotní velikosti. Veselý vzhled ježek získal díky bodlinám, které představovaly obkreslené a vybarvené dlaně dětí. Povedenými výtvory jsme pak vyzdobili školní chodbu. A nechybělo ani setkání s živým ježkem, kterého objevilo několik všímavých dětí, jak uvízl v úzkém otvoru na školní zahradě. Ježka „zachránila“ paní školnice, která ho opatrně vytáhla ven. Děti tak mohly pozorovat, jak se pichlavá kulička opatrně rozvinuje a objevuje se čumáček, nožky a bříško. Hledat si lepší zimní úkryt se však odvážil až za naší nepřítomnosti. Jana Kortanová, vychovatelka

You may also like...