Kuličková dráha

Žáci z Technických praktik dostali domácí projekt. Vyrob kuličkovou dráhu z odpadního materiálu. Byly zadané i rozměry, které museli žáci splnit – délka dráhy 1,5 m a výška 0,8 m. Své příběhy i někteří napsali, jak tvořili.

Lenka Černá

1) Šel jsem do sběrného dvora pro materiál. Málem mi vyhodili kolo, ujel jsem a materiál jsem zde nenašel. Až doma na zahradě jsem našel starý žebřík a rouru. Spojím to, propletu rouru žebříkem. Hotovo, stačí jen otestovat. Pokud vám to nefunguje, mně to fungovalo.

A.K.

2) Učitelka nám zadala domácí projekt, vyrobit kuličkovou dráhu. Máme na úkolu pracovat s předstihem a nenechávat na poslední chvíli den předem. Tak jsem začal dva dny předem. U kontejneru jsem našel ohebnou rouru, v garáži starou nohu od stolu. Dal dohromady a kuličková dráha byla hotova.

E.Č.

3) Materiál jsem našel v nepořádku pod svou postelí. Spojovací materiál už nebylo těžké najít v šuplíku – lepící páska, Chemoplex a tavící pistole.

I.J.

4) Uvědomil jsem si, že nemám splněný úkol. Zavolal jsem mamce, aby mi koupila 6 vod. Z lahví a papírové trubky kuličkovou dráhu vyrobím. Využil jsem i kelímek od zmrzliny, kterou jsem se posiloval při tvorbě. A kam se poděla voda? Zaléval jsem doma květiny minerálkou.

V.V.

5) Dostali jsem zadání na projekt „kuličková dráha“. Dlouho jsem přemýšlel, jak to udělám. Při čištění a opravě bazénu po zimě jsem dostal nápad použít staré plastové trubky.

M.F.