Sportovní akce 2014/2015

Netradiční zámecká olympiáda – 21., 22. 5. 2015

Mistrovství světa v ledním hokeji  2015 Švýcarsko x Německo

FOTBALOVÝ TURNAJ – McDonald´s Cup – 23.4. 2015
Ve čtvrtek 23. dubna odpoledne opět ožilo školní hřiště v sídlišti. Pan učitel Petráš zde uspořádal školní kolo celostátního fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Akce se zúčastnilo sedm družstev, složených z chlapců a dvou dívek 1. stupně. Vzájemná utkání se hrála dle platných regulí ve dvou skupinách: kategorie 2. – 3. třídy a kategorie 4. – 5. třídy. V prvním závěrečném finále se opět potvrdilo, že ne vždy vyhrávají ti starší a zkušenější. Po velmi dobrém a bojovném výkonu zvítězil tým 4. B nad favority z 5. B. Druhé finále, ve kterém si to rozdala družstva třeťáků, skončilo nerozhodně a proto následovaly trestné kopy. V těch bylo úspěšnější družstvo 3. B. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Pavlína Říhová (3. A), nejlepšími hráči v kategoriích Michal Majer(3.B) a Jan Bernát (4.A).
Na závěr turnaje bylo pro mladé fotbalisty připraveno milé překvapení. Obě finále totiž sledoval kromě pana ředitele a nemalého počtu rodičů i skutečný profesionální fotbalista. Pozvání na závěrečná utkání totiž přijal český fotbalový reprezentant, bývalý hráč FK Mladá Boleslav a anglického klubu FC Reading a současný hráč pražské Sparty Marek Matějovský. Ten, při předávání kartiček a diplomů s vlastnoručním podpisem a cen nejlepším hráčům a družstvům, ocenil snahu a fotbalový um mladých fotbalistů a popřál jim hodně úspěchů v reprezentaci školy a další fotbalové kariéře.

Štafetový pohár – 10.4. 2015

Finále ve školním 7.školního turnaje v kuželkách – 9.4. 2015

Vybíjená – Preventan Cup – 26.3. 2015


Lyžařský výcvik 7. ročníky

Basketbal do škol
I v letošním školním roce využila naše škola nabídky zkušených trenérů z basketbalového oddílu TJ Auto Škoda a zařadila výuku basketbalu pod jejich vedením do hodin tělesné výchovy žáků 3. a 4. tříd. V závěrečné hodině se žáci obou 3. tříd a 4. tříd utkali a mohli tak poměřit svoje basketbalové dovednosti. Vítězná družstva 3. A a 4. B postoupila do finále na 7. ZŠ, kde se utkala s dalšími třídami stejně starých žáků mladoboleslavských škol. Třída 4. B se umístila na konečném 3. místě. Gratulujeme.

Zimní víceboj – okrskové kolo v Bakově n. Jizerou – 3.2. 2015
Jedná se o soutěž osmičlenných družstev z 1. stupně základních škol složených ze dvou chlapců a dvou děvčat ze 2. – 3. tříd a ze dvou chlapců a dvou děvčat ze 4. – 5. tříd.
Vyhlašuje se i pořadí jednotlivců v kategoriích.
Disciplíny: šplh na tyči, člunkový běh 4 x 9 m, hod 2 kg medicinbalem, skok daleký snožmo z místa, hody míčem o stěnu za 1 min., přeskoky švihadla za 1 min., výskoky na bednu za 1 min., sed – leh za 1 min. Dosažené výsledky všech členů družstva v osmi disciplínách se převádí na body dle tabulek. Výsledky soutěže družstev (škol)
1. místo        ZŠ Kněžmost                                  4218 bodů
2. místo        1. ZŠ Mnichovo Hradiště                3909 bodů
3. místo        ZŠ Kosmonosy                               3879 bodů
4. místo        2. ZŠ Mnichovo Hradiště                3870 bodů
5. místo        ZŠ Bakov nad Jizerou                    3595 bodů
6. místo        ZŠ Bělá pod Bezdězem                  3355 bodů
Umístění našich žáků v jednotlivých kategoriích
Mladší žáci (2. – 3. třída): Matěj KOLÍN (3. A)  1. místo, Jan KVAČEK (3. B) 9. místo
Mladší žákyně (2. – 3. třída): Eliška TURYNSKÁ (3. B) 7. místo, Veronika SURYNKOVÁ (3. B)  15. místo
Starší žáci (4. – 5. třída):Michal ČANČÍK (5. B) 4. místo, Hynek TIŠER    (5. A) 6. místo
Starší žákyně (4. – 5. třída): Kristýna ZEMANOVÁ (5. A) 5. místo, Anna ZLÁMALOVÁ (5. B)  7. místo

Školní turnaj v miniflorbalu – 22. 1. 2015
Zúčastněná družstva: 3. A, 3. B, 4. A, 4. B, 5. B
Nejlepší hráčka:         Veronika Cyrany (4. A)
Nejlepší hráč:              Jakub Vajsejtl (5. B)
Celkové pořadí:
1. místo:       5. B – Jakub Vajsejtl, Michal Kurc, Michal Čančík, Martin Veselý, Jakub Šulc
2. místo:       4. B – Jakub Langer, Vilém Motl, Štěpán Dragoun, Vanda Dlasková, Dominik Ouzký, Aleš Hybler
3. místo:       3. A – Matěj Říha, Matylda Suchá, Vojtěch Podlipský, Matěj Kolín
4. místo:       4. A – David Kožíšek, Dominik Donini, Ondřej Svoboda, Karel Vlášek, Jan Dunovský, Veronika Cyrany, Lucie Sodomková
5. místo:       3. B – Michal Majer, David Pokorný, František Ulrich, Jan Hlaváček

Přespolní běh – 1.10. 2014