Tak vypadá počítačový „black out“?

Je běžný pátek, poslední den pracovního týdne. Všichni pracujeme na počítačích, zapisujeme do třídní knihy, píšeme známky, odpovídáme na maily. V půl desáté přišlo zděšení. Nic nefunguje. Nastalo mé první zatmění. Hledám příčinu a záhy ji objevuji. Na serveru se usídlil divný soubor, hezky rozmnožený. Volám správci sítě. „Hm, to je divné, mně také nic nejde“ O dvě hodiny později je jasné, že náš server napadl vir. Další zatmění v hlavě. Nejhorší zatemnění přišlo v pondělí ráno. Vše, včetně záloh, je beznadějně poničeno.
Představuji si, jak by asi vypadala situace, kdyby došlo k výpadku počítačů ve městě, v republice. Člověk si v tu chvíli uvědomí, že je krásné a příjemné moci pracovat s moderními technologiemi. Technika je ovšem lehce zranitelná, pokud se stane cílem virů. Obnovit data se díky usilovné práci podařilo. Díky prozíravosti a uložení si zálohy na flash disk, se nemuselo vše tvořit od nuly. Mých několik „black outů“ mysli nepřeji nikomu. Buďte opatrní při práci na počítačích, zálohujte, tiskněte, neotvírejte neznámé.
Autor: Mgr. Lenka Černá

You may also like...