12. ročník běhu zámeckým parkem ozdobil účastnický rekord

O tom, že žáci kosmonoské základní školy rádi sportují, není pochyb. Potvrdil to i nový účastnický rekord na 12. ročníku běhu zámeckým parkem, který se uskutečnil za slunného počasí 20. září 2022 v zámeckém parku. Celkem se v šesti kategoriích zúčastnilo 132 žáků ze všech tříd 1. stupně. Ne méně početná byla i divácká kulisa, kterou jako již tradičně tvořili rodiče, prarodiče, spolužáci a samozřejmě ani tentokrát nechyběly třídní paní učitelky a vychovatelky. Nejpočetněji byly opět zastoupeny kategorie chlapců a dívek 2. a 3. tříd. Ti nejlepší na 1. – 3. místě obdrželi při slavnostním vyhlášení výsledků cenu, medaili a diplom za umístění. Vítězi jednotlivých běhů se stali: Majdaléna Dvořáková, Martin Němec (1. ročníky), Barbara Pospíšil, Martin Just (2. – 3. ročníky), Rozálie Ulmanová, Marek Najman (4. – 5. ročníky). Pochvalu si ale zaslouží všichni účastníci, včetně organizátorů a rozhodčích z řad pedagogů naší základní školy. A v každém z jednotlivých závodů nešlo jen o prestiž a co nejlepší umístění, ale i o místo v reprezentačním družstvu pro okresní kolo soutěže základních škol. Tento tým následně reprezentoval školu dne 27. 9. na okresním kole základních škol v přespolním běhu družstev v Mladé Boleslavi na Štěpánce. Naši sportovci soutěžili ve čtyřech kategoriích žáků 1. stupně a oprávněnost své nominace potvrdili nad očekávání. Soupeřům, včetně škol se sportovním zaměřením, nedali šanci a ve třech ze čtyř prvostupňových kategorií zvítězili. Navíc Barbara Pospíšil a Marek Najman doběhli na 1. místě ve svých bězích. Gratulujeme!